Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sestupové drama v druhé lize. Pro Opavu to je tragédie, hlesl kouč

7. 6. 2010

Pořádné napětí. Emoce. O tom, kdo sestoupí z druhé ligy, rozhodla druhá minuta nastaveného času v Hlučíně. To sudí Jílek po střetu domácího útočníka Gulajeva se dvěma protihráči pískl penaltu. A sám Gulajev ji proměnil. Hlučínští se objímali radostí, zatímco Opavané zoufale padali do moravskoslezské ligy. "Pro Opavu to je tragédie," prohlásil opavský trenér Jaroslav Horák.

 

Po první půli Opavští prohrávali 0:1, a tak trenér Horák změnil rozestavení. Vsadil na tři útočníky. "Jenže přišla chyba našeho gólmana, dostali jsme druhý gól a pak už to byla křeč," řekl Jaroslav Horák.

Hodně křečovitě hráli i Hlučínští. "Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je pořádně tenká," podotkl hlučínský trenér Václav Daněk. Moc dobře věděl, že ani výhra nemusela jeho týmu stačit.

Po utkání bylo v Hlučíně pořádně rušno. Hostující gólman Filip Rada ječel i po domácím trenérovi Daňkovi. Radek Gulajev je ale přesvědčený, že pokutový kop byl oprávněný, že ho soupeři tahali za dres.

"Ze střídačky jsem nic neviděl, ale takových situací je v zápase hodně," řekl trenér Dukly Luboš Kozel. "Když o sestupujícím rozhodne penalta z 92. minuty, tak je to kruté. Není to nic proti Hlučínu, ale v takovém případě musí být penalta stopadesátiprocentní, ne stoprocentní. Tady šlo o hodně."

Václav Daněk souhlasil, že podobných situací bývá v utkáních hodně. "Z reálu oprávněnost penalty nemohu posoudit, ale byla naše první v sezoně. Naproti tomu v Čáslavi jsme dostali góly z metrového ofsajdu a po přihrávce míče, který byl půl metru za postranní čárou. Také jsme cítili křivdu a nelíbilo se nám to."

Vše mohlo být úplně jinak ve třetí minutě nastavení. To hlučínský brankář Valeš obětavě vyrazil míč z pravého horního rohu branky po přímém kopu hostů. "To nevypadalo vůbec dobře, zachránil nás brankář," uvedl Daněk.

Dukla v Hlučíně bojovala, jako by sama hrála o záchranu. "Čekali jsme to, je to nepříjemný soupeř a na jaře skoro všechno vyhrál. Sice jim o nic nešlo, ale kluci hráli o peníze," uvedl hlučínský útočník Radek Gulajev.

"A měli jsme zprávy ze zákulisí, že mají dostat za výhru nějaké peníze od našich konkurentů, kteří potřebovali, abychom prohráli," dodal hlučínský obránce Roman Švrček.

Hlučínští měli lepší vzájemné zápasy jak s Čáslaví, tak s Opavou. O pádu Opavy tak nakonec rozhodovala minitabulka čtyř celků, které nasbíraly shodně 29 bodů – Sparta B, Hlučín, Čáslav a Opava.

"Ale, že sestupuje Opava, to mě mrzí, protože to je další tým z kraje," podotkl Roman Švrček. "A měli bychom držet spolu."

 

http://fotbal.idnes.cz/sestupove-drama-v-druhe-lize-pro-opavu-to-je-tragedie-hlesl-kouc-pw5-/fot_dsouteze.asp?c=A100607_132148_fot_dsouteze_par

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář