Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lumír Kot koučoval svůj Hlučín

20. 9. 2010

Zápas na Dukle nakonec společně s Jiřím Berouskem koučoval sám Lumír Kot, generální manažer a spolumajitel klubu v jedné osobě.

Hlučín stále nemá kouče. Na Dukle jste vzal zodpovědnost na svá bedra?

Nemá cenu nic uspěchat. Nového kouče vybraného máme. Bližší jednání s ním proběhla až po utkání s Duklou. V týdnu připravoval tým částečně Jarda Gürtler a také Honza Schulmeister. Právě s Honzou jsme tým na Julisce vedli.

Moc nechybělo a málem jste překvapili..

Osobně považuji Duklu a Jihlavu za největší favority soutěže, Vlašim je v popředí tabulky omylem. Klukům nic nemohu vytknout. Nastoupili jsme v hodně improvizované sestavě a hráči zápas odjezdili. Za stavu 0:1 jsme měli tři tutovky, škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat.

Sestava Hlučína byla dosti pozměněna. Proč?

Pro nás klíčové zápasy teprve přijdou. Sezimovo Ústí a Čáslav, to jsou týmy, se kterými musíme bodovat. Hráče, kteří byli v karetním ohrožení, jako Bogdaň nebo Bartošák, jsme šetřili. Honza Schulmeister nebyl zdravotně v pořádku. Možná, kdybych více zariskoval a tito kluci hráli, mohl být výsledek jiný – lepší.

Domácí zápasy Hlučína sledujete vždy v prostoru u lavičky a intenzivně je prožíváte. Jak tomu bylo v pátek, kdy jste tým koučoval?

Byl jsem v klidu. Jak říkám, pomáhal mi Honza Schulmeister, v řadě věcí jsme se shodli. Hráčům jsem před utkáním řekl, co od nich chci. Nabádal jsem je k tomu, aby se z utkání nestresovali, a šli si zahrát fotbal a vidíte, málem jsme překvapili.

Nepřemýšlel jste o tom, že budete Hlučín koučovat v dalších zápasech?

Rozhodně ne. V pondělí nastoupí nový trenér. Já si půjdu maximálně zaběhat, abych zhubnul (usměje se).

A už máte jasno, kdo Hlučín povede?

Mám. Někteří trenéři se nabízeli sami, ale touhle cestou jsme jít nechtěli. Okruh kandidátů jsme zužili na dva. V pondělí oznámíme jméno nového trenéra. Chci ještě říci, že mezi kandidáty byli jak Radek Látal, tak i Jiří Neček.

Hlučín je sice poslední, ale místa zaručující záchranu nejsou až tak daleko...

Chceme na podzim získat co nejvíce bodů. S příchodem bratrů Schulmeistrových a Martina Václavíka jsme získali do mužstva velkou zkušenost. Už nyní se dívám po nových posilách pro jaro. Třeba v MSFL běhá patnáct kluků, kteří na druhou ligu rozhodně mají.

Poslední novinkou Hlučína je změna času domácích zápasů...

Chceme přilákat co nejvíce lidí na fotbal. Budeme hrát v neděli od 10.15 hodin, potřebujeme k tomu ještě souhlas našich soupeřů. Sezimovo Ústí a Kladno už na tento čas přistoupily. Sobota je fotbalem přehuštěná, v tento den hraje Baník i Opava. Lidé tak půjdou do kostela, pak na fotbal a na oběd.

zdroj:    http://opavsky.denik.cz/fotbal_region/lumir-kot-koucoval-svuj-hlucin20100920.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář