Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlučínští sní o záchraně

5. 3. 2011

„Odehráli jsme docela dost utkání, mužstvo mělo tak čas se sehrát, z celé přípravy mám dobrý pocit,“ řekl Jiří Bartl. Proti Havířovu vyšel jeho týmu hlavně druhý poločas. „Výkon nebyl špatný, některé naše momenty snesly fotbalové parametry.“

Během přípravného období hledal Bartl ideální jedenáctku. „Pracujeme s úzkým kádrem. Až se nám uzdraví Ondrušík, budu mít k dispozici šestnáct hráčů a dva gólmany. Z této skupiny může nastoupit kdokoliv do základu,“ poznamenal trenér.

Posledním přírůstkem v hlučínském výběru je vytáhlý útočník Libor Žondra, naposledy působící v HFK Olomouc. „Potřebovali jsme hrotového hráče, který bude chodit do soubojů. Věřím, že Libor nám pomůže,“ je si jist trenér, jenž v minulosti vedl také ligové Teplice. Hlučínští měli původně spadeno na Tomáše Vrťa z ostravského Baníku.

„Baník ho chtěl uvolnit na přestup, částku jsem akceptoval, bohužel jsme se nedomluvili s hráčem. Dal na rady svého otce a manažera. Podle mě tento hráč potřebuje pravidelně hrát, což podle mě v Baníku nebude,“ vzal si slovo generální manažer a majitel Hlučína Lumír Kot.

Hlučín vsadil v bojích o záchranu na dravé a „levné“ mládí, z atmosféry v kabině je cítit, že všichni hráči se s filozofií trenéra Bartla dokonale ztotožnili. Otázka je, zda to bude na druhou ligu stačit.

„Někteří už Hlučín odepsali, my to tak necítíme. Jsem tady krátce, ale tento tým se o záchranu porve. Chceme také ukázat, že fotbal hrát umíme, pro mě tohle angažmá výzvou,“ řekla nová posila FC Hlučín Libor Žondra, obdobně hovoří i jeho spoluhráči. „Hráči jsou hladoví po fotbalu, a to jsem chtěl. „V prvním kole náš čeká Třinec, pak jedeme do Karviné a máme dvě utkání doma. Pokud se nám podaří umazat náskok našich soupeřů, síla týmu vzroste,“ podotýká Jiří Bartl, vzápětí dodává:

„Platí to, co jsem říkal na začátku zimní přípravy: budeme bojovat o naději.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář