Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlučín započne cestu za nadějí

5. 3. 2011

V nedělním dopoledni jej čeká první těžký oříšek v podobě Třince. Ten může naopak výrazně promluvit do postupové matematiky. „Máme nový tým, pro který je nedělní zápas svým způsobem svátkem,“ říká kouč Hlučína Jiří Bartl.

„Kluci se na utkání těší a věřím, že z něj nevyjdeme bodově naprázdno,“ podotkl hlučínský trenér.

Hlučín již od středy trénuje na hlavním hřišti, jeho terén není ale ideální. „Malá vrstva na povrchu je měkká, pod ní je ale terén zmrzlý. Vybrat dobrou obuv bude alchymií,“ míní Bartl. Třinecký kádr disponuje zkušeným kádrem, hodně odkopáno má třeba záložník Patrik Siegl, jenž hrával jak v české, tak rakouské nejvyšší soutěži.

„Třinec má nebezpečné standardky, na ty si musíme dát pozor,“ zvedá prst trenér Hlučína.

Novou tváří ve výběru Lubomíra Luhového je Patrick Oboya, keňský útočník naposledy působící v Mostu. „O jeho kvalitách víme, na český fotbal se dobře adaptoval,“ dodal Bartl, který svému týmu věří: „Třinec má velké zkušenosti, my je musíme nahradit bojovností.“ Hlučín by měl být kompletní, drobné problémy má akorát Petr Koubek.

„Přeji si, abychom do soutěže vykročili jiným způsobem, než je to běžné. To znamená pozitivně. Dobrým výsledkem a kvalitním herním projevem,“ řekl trenér Třince Lubomír Luhový. „Chceme udělat maximum pro dobrý vstup do soutěže, v Hlučíně budeme chtít udělat vše pro vítězství. O totéž se jistě budou snažit i domácí. Chceme uspět nejen v tomhle utkání, ale rovněž v těch následujících. Na našem mužstvu musí být patrné, že chce jít za vítězstvím,“ poznamenal slovenský kouč na lavičce Třince.

Zápas začíná v neděli v 10.15.

Předpokládané sestavy:
Hlučín: Václavík – Hrtánek, Bogdaň, Pavlík, Kašpar – Bartl, Motal, Mozol, Wludyka – Bartošák, Železník
Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Hupka, Minarčík - Malíř, Hanus, Siegl, Joukl - Oboya, Mrázek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář