Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlučín se rozvádí s pražskou Slavií, sbohem mu dávají Puček i Hrtánek

6. 1. 2011

 

Před dvěma lety bylo spojení hlučínského fotbalu se Slavií „svatbou“ roku. Zástupci Hlučína i pražského klubu se předháněli ve velkolepých prohlášeních o „nesmrtelné“ a oboustranně prospěšné spolupráci. Po dvou letech je vše jinak. Sešívaní prožívají klinickou smrt a Hlučín k podle všeho nemá daleko.

Bývalý majitel Lumír Kot, který v klubu působil i nadále, se nyní snaží získat akcie zpátky. „Zatím je ale zpátky nevlastním. Ale podnikají se kroky, aby tomu tak bylo,“ prozradil Deníku Lumír Kot, který nevidí budoucnost fotbalu v Hlučíně černě. „Mám v záloze dva subjekty, které chtějí do fotbalu v Hlučíně vstoupit. Jejich podmínkou je, že klub povedu já,“ prozradil Kot.

Spolupráci se Slavií záporně nehodnotí. „Byli jsme ve špatné situaci, Slavia měla peníze a také díky ní hlučínský fotbal přežil. I když ne vše, co Slavia nasmlouvala, splnila,“ doplnil vzápětí současný generální manažer. Řada fotbalových klubů se v současné době potýká s nedostatkem financí, což je i případ Hlučína.

Záložník Lukáš Hrtánek dokonce podal výpověď. „Poslal nám papír, že mu dlužíme peníze. Jedná se o jednu výplatu a prémie. To je ale případ všech hráčů. Prosincovou výplatu normálně hráči dostanou. Věřím, že se nakonec domluvíme,“ řekl Kot. Tomáš Hrtánek je přitom fakticky jediným fotbalistou týmu, o kterého může být v jiných druholigových klubech větší zájem.

„V současné době má klub dluh 1,4 milionu korun. Není to velká částka, ale špatně se mi kvůli ní spí,“ poznamenal Kot. Ani rozpočet pro jarní část Hlučín zcela pokrytý nemá. „Ale to není jenom náš problém. Na všem pracujeme. Navíc majetek klubu není malý. Třeba nedávno jsme prodali čtrnáctiletého žáka Buchvaldka do Olomouce za milion korun,“ pochlubil se největším přestupem hlučínské historie Lumír Kot.

Pohled na aktuální druholigovou tabulku jasně naznačuje, že Hlučín čekají na jaře perné chvilky. Tým trenéra Jiřího Bartla má na kontě pouze sedm bodů. „Chceme se zachránit, ale jenom sportovní cestou. Uděláme pro to maximum,“ slíbil Kot, který si dobře uvědomuje, že tým potřebuje výrazně posílit.

„Jednáme se Zlínem, Olomouci, Opavou i Baníkem o možných posilách. Chci, aby za Hlučín hráli kluci z regionu,“ prozradil šéf hlučínského klubu. Ve hře je příchod například ostříleného levého obránce Daniela Tchuře. „S hráčem jsme domluveni, nyní záleží na dohodě s ostravským Baníkem, nad kterým jsme mimochodem vyhráli arbitráž,“ poznamenal Kot.

Baník má podle rozsudku arbitrážní komise zaplatit Hlučínu sto tisíc korun. Novinkou rovněž je, že v klubu už nepracuje bývalý ligový rozhodčí Luboš Puček. „V klubu skončil, stejně jako Jiří Berousek. S tím budeme ale spolupracovat externě,“ zakončil Kot.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář