Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC Hlučín neustále pokračuje ve skladbě kádru

26. 1. 2011

I když ligista z Uherského Hradiště na Širůchu dal Hlučínu co proto, Bartl mohl ozkoušet některé hráče, jež má v současnosti na testech. Ze Zlína Kašpara, Motala, Linka a Železníka. Poslední jmenovaný ovšem nenastoupil kvůli nemoci. Ostravský Baník pak na zkoušku poskytl Wludyku či Bartlova syna Daniela.

„V kádru je pět nebo šest původních hlučínských hráčů. O zbytku jednáme se Zlínem a Baníkem. Generální manažer Hlučína Lumír Kot stále řeší odkup klubu od pražské Slavie zpět do vlastních rukou. Pokud tato záležitost nebude vyjasněna, nemůžeme podepsat žádného fotbalistu. Vše je zatím jen o ústní dohodě,“ vysvětloval Jiří Bartl.

Jeho slova potvrdila třeba i zlínská strana. Konkrétně kouč áčka Marek Kalivoda: „Není vyřešené vyrovnání. Pokud nedostaneme finanční garance, z hostování sejde.“ Nedávno se spekulovalo i o tom, zda hlučínský tým ještě někdo neopustí. Především v souvislosti s Tomášem Hrtánkem. „V jeho případě šlo o určitou dlužní částku. Podle mých informací však již všechno bylo zaplaceno a Tomáš s námi bude pokračovat i nadále,“ komentoval.

Médii prosáklo, že by se měl s Hlučínem začít připravovat také záložník Rostislav Kiša, jemuž ve Slezském FC skončila smlouva a nebyla mu nabídnuta nová. Tím pádem se stal volným hráčem. „Rosťa mi volal, jestli by s námi mohl trénovat. My neměli nic proti. Jedná se však jen o trénink. Bude si hledat nové angažmá. Chce se udržovat ve formě,“ poznamenal Jiří Bartl.

Hlučín měl na testech také fotbalisty z nižších fotbalových soutěží na Opavsku. Z divizního Dolního Benešova Robina Štefka a Martina Václavka. Kromě této dvojice se s mužstvem připravoval rovněž i Pěntka z Hatě hrající béčkovou skupinu I. B třídy.

„U Štefka rozhodně hodláme usilovat o hostování. Václavka chceme ještě týden testovat, načež se definitivně rozhodneme. S Pěntkou do budoucna nepočítáme. Tento hráč však s námi bude trénovat,“ připustil a ještě doplnil: „Momentálně probíhají jednání například s Baníkem. Hledáme útočníky. Na tuto pozici bychom někoho rádi přivedli. Konkrétní ovšem ještě nebudu.“

Jiří Bartl si musí zvykat i na novou funkci v klubu. Vyjma hlavního trenéra je z něj nově i sportovní ředitel: „Stalo se tak proto, abychom uspořili nějaké finance. Za každou cenu chceme udržet Hlučín ve druhé lize.“

Poslední celek druholigové tabulky tak v tomto týdnu najíždí na další přípravné zápasy. Ve středu se od 16.00 na umělé trávě v Kravařích střetne s Uničovem působícím v MSFL. „Kádr stále nějakým způsobem utváříme. Tento duel zase poodhalí jiné možnosti v sestavě, jejíž konečnou podobu samozřejmě budeme znát až v březnu. Před zahájením jarní části soutěže,“ zakončil Bartl.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář