Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bartla na prvním tréninku vítala poloprázdná kabina

6. 1. 2011

Podobný začátek přípravy by si nepřál na profesionální úrovni zažít snad žádný trenér. Ve středu ve čtrnáct hodin začali hlučínští fotbalisté s přípravou na jarní část soutěže, ve které se pokusí o nemožné – zachránit druhou ligu. Při pohledu do kabiny bylo na první pohled jasné, že trenér Jiří Bartl bude budovat zcela nové mužstvo. K dispozici měl šest hráč a stejný počet dorostenců.

„Určitě to není pro trenéra příjemný pocit, když má na začátku zimní přípravy poloprázdnou kabinu. Já jsem ale o situaci v klubu věděl, proto mě současný stav nepřekvapil,“ přiznal po prvním tréninku Jiří Bartl. Jeho tým ztrácí na příčku zaručující záchranu šest bodů. „Kdyby tady neexistovala víra v záchranu, tak tady nejsem,“ řekl rázně kouč, který v minulosti vedl Teplice, v čele se současnou světovou hvězdou Edinem Džekem.

„Budeme bojovat o naději, to je náš hlavní cíl,“ doplnil bývalý prvoligový fotbalista.

Nejdříve ale musí doplnit kádr, se kterým do záchranářských bojů potáhne. A to bude při současných nejasných poměrech v klubu hodně tvrdý oříšek. „Kádr se bude doplňovat během ledna a února. Mám seznam hráčů, které chci a kteří jsou pro klub finančně dostupní,“ podotkl Bartl.

Posily hledá třeba v dobře známém Zlíně, kde v minulosti trénoval. „Je pravda, že ve Zlíně mám vyhlédnuty mladé kluky. Jedná se o ročníky 1990, s těmito hráči jsem zachraňoval juniorku. Jsou to fotbalisté, kteří mají zájem pracovat, a to je pro mě důležité,“ zdůraznil trenér Hlučína.

Ambiciózní mladíky by měli usměrňovat zkušení fotbalisté, kteří v Hlučíně zůstali. „Chce to tři čtyři ostřílené borce k Bogdaňovi a Václavíkovi. Předběžně jsme domluveni s Danem Tchuřem,“ doplnil Bartl, jenž by rád v kádru uvítal i svého syna Daniela. Kmenový hráč Baníku na podzim hostoval v Čáslavi. V rámci přípravy měli Slezané zamířit na kondiční soustředění do Piešťan, nakonec ale z něj z finančních důvodů sešlo. „Raději chci místo soustředění dva hráče, podmínky na přípravu máme v Hlučíně dobré,“ dodal Bartl.

První přípravný duel odehraje jeho tým 12. ledna (od 16 hodin) na domácí umělé trávě s Hatí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář